השכנה

Picture of אלון לאופמן

אלון לאופמן

בודק פוליגרף ודובר איגוד ישראלי לבודקי פוליגרף ממוחשב. בעל יותר מ-20 שנות ניסיון והתמחות בתחומי בדיקות פוליגרף וקריאת שפת גוף.

בעודי מדפדף לי במוצרים בחלון הראוה במרכז  ליד ביתי ניגשת השכנה  ולוחשת באוזני אתה חייב לעזור לי .
היא חוזרת ואומרת בשק כשומרת שאיש חוץ ממני לא ישמע – אתה חייב לעזור לי.
אני  רואה כי עיניה אדומות ונפוחות ועל פניה זולגות דמעות בלא יכול לעצור אותם .
בואי נלך נשב לנו כאן בקפה ליד וספרי לי במה הדברים האמורים.
אנו בוחרים את השולחן הכי צדדי אני מזמין לנו קפה ומבקש מהמלצרית עוד כמות של מפיות שהיא תוכל לנגב את הדמעות.
היא מסדירה נשימה ומתחילה לספר לי את השתלשלות המקרה בגינו היא רוצה לדבר איתי.
רק חשוב לציין כי איני מכיר את הגברת הקרות מעמיקה אלה שלום שלום.                                 הואיל בשל כך דווקא היא לה קל יותר לדבר אם אדם זר מאשר אדם קרוב לה.                           לפי מחקרים של (פסיכולוגים ) שמראים כי בכך הבעית  הבושה מהאדם אותו הם מכירים נחסכת.   
כך היא החלה מגוללת בפני את הסיפור שלה- אנחנו משפחה ממוצאת בעלי עובד בהייטק יוצא כל יום בשעה 07:00 בבוקר וחוזר בסביבות 18:00 לארך. אני עקרת ביית ומגדלת שני ילדים לתפארת.
באותו היום המדובר אני מחליטה באופן ספונטני לצאת לסידורים בקניון הסמוך לביתי עם הילדים ובעודי בקומה השנייה של הקניין  בזווית העין אני רואה לפתע את אישי. בשנייה הראשונה חשבתי מה הוא עושה פה הרי לא אמרתי לו שאנו הולכים לכאן וכמו כן השעה היא 15:00 והוא בשעות אלה תמיד נמצא בעבודה. מה קרה שהוא באה לחפש אותו מה כל כך דחוף ולמה הוא לא  צלצל הרי הדבר שהוא הכי לא אוהב זה הקניון הוא תמיד צוחק עלי איך אני הולכת לשם מלא אנשים רעש נוראי וצפיפות הוא תמיד אומר כי גם אם ישלמו לו הוא לא יכנס לכאן.
אני עוד לא מצליחה לסיים את המחשבה הזאת (היא אומרת לי ) ואני רואה אותו מרים יד ומנפנף ושנייה הראשונה חשבתי כי לי אבל עוד לפני שהגבתי אני רואה את בת אחותי רצה בדילוגים לקרתו וקופת לאומתו הוא מחזיק אותה באוויר ונושק לה נשיקה ארוכה ולא ניתנת לפרשניות.
הפסקתי את שתף הדיבור שלה ואמרתי כי ניראה לי כי איני האדם הנכון איני חוקר פרטי ואיני מצבע מעקבים אחרי אנשים וזה מה שאת צריכה לפי מה שאת מספר אך היא התעקשה.
לא אני חייב לספר את זה לאחותי וליראות מה עושים אני רוצה לשאול את בת אחותי מה קורה שם.                                       מספר ימים אחרי  היא פונה אלי ואומרת לי כי היא דברה אם אחותה וגם אם הבת. זו מוכנה להגיע לבדיקת פוליגרף והיא טוענת בתוכף כי לא היה דבר. וכן היה היא עברת בדיקת פוליגרף ונשאלה-  האם יש לך קשר בעל אופי מיני עם … כמובן כי נשאלו יותר שאלות וזו לא הצורה בה נוסחו השאלות אלה לסבר את הדעת לקוראים. היא השיבה בשליליה כי לא היה דבר בעל כל אופי שהוא למאט  היותם בני משפחה יהא מאוד אוהבת או כבין משפחה. (כפשר לחיבוק הגדול והנשיקה).  ממצאי הבדיקה אכן מראים כי היא דוברת אמת ואין כל קשר בעל אופי מיני.
כאשר אני ניפגש אם השכנה ונותן לה את ממצאי הבדיקה אני אומר לה כ היא חייבת לדעתי לחשוף בפני בן זוגה את כל הסיפור הואיל וטבעם של דברים מאין אה להתפוצץ ואז זה יהיה עוד יותר חמור והיא זו שהופכת להיות "זו שיש לה סוד". ובכדי להרגיע לחלוטין את ליבך אני ממשיך אם אין לו מה להסתיר את מבקשת מימנו לעבור בדיקת פוליגרף. כך כל הספקות המקננות בראשך ייעלמו.
כך אכן היה. ממש נקבעה בדיקת פוליגרף לבין זוגה של השכנה. פשוט זה לא היה נירא כי הוא הלך לעשות שעורי בית הוא פתחת אינטרנט ובדק מה אפשר לעשות כדי לעבור בדיקת פוליגרף. הוא רק לא ידע כי מה שרשום לא ממש נכון.
את הבדיקה הראשונה פסלתי על ניסיון להכשיל את הבדיקה. כן כן
גם את הבדיקה השנייה פסלתי על ניסיון להכשיל את הבדיקה .                                                   אמרתי לאדון היקר כי איני מוכן להמשיך במשחק זה פוגע רק  בו.  ומבזבז לי את הזמן, אין הגיון להמשיך.
אומר לאשתו כי הוא מכשיל את הבדיקות ולא ניתן לבדוק מי שלא רוצה שיבדקו אותו.  למרות שהוא  נתן את השכמתו לעבור את הבדיקה. לאחר תחינות מצדו כי הוא יהיה בסדר ולא יעשה שטיות הוא ביקש ממני לעשות בדיקה אחרונה. (כמובן שכבר נוצר אצלי הרושם שהוא מבקש להסתיר את האמת וכך אמרתי לו. אך הוא התעקש). ערכנו את הבדיקה האחרונה ובאמת הוא לא עשה דבר שיכול היה לפגוע בבדיקה והיא עברה בצורה קולחת.
אני מזכיר לכם כי השאלה שביקשה אותי השכנה  לקבל עליה את התשובה – האם היה בינו לבן בת אחותו דבר מה על רקע מיני.
הוא עבר א הבדיקה ובשאלה הנוגעת לדבר הספציפי הזה הוא יצא דובר אמת. (בת אחותה של השכנה ) אכן לא היה דבר . לאומת זאת בכל השער הוא יצא דובר שקר . כן הוא בוגד באשתו . עכשיו אני שואל אתכם מה אתם הייתם עושים ? מה אתם הייתם מספרים לשכה את התשובה רק לשאלה לגבי בת אחותה או את ממצאי כל הבדיקה?

מאמרים נוספים

משפחה אסורה

ניראה לי שבכל לא משנה מי המשפחה שלך כי זה יכול לקרות בכל משפחה. כן זה ממש מוזר אני לא הייתי מאמין שדבר כזה יגיע

קרא עוד »
דילוג לתוכן